Керівництво
Вчена рада
Факультети
Студентські спілки
Громадські організації
Структурні підрозділи
Інші
 
 

Кафедра ХТВМС ШІСумДУ запрошує до співпраці >>>

Кафедра ХТВМС запрошує на навчання >>>

Увага ! Кафедра ХТВМС пропонує навчально-методичні матеріали >>>

Секція ПОХВ пропонує методичні матеріали >>>

Нині вже нікого не здивуєш дипломом про вищу освіту. А от знайти роботу за спеціальністю, що приноситиме матеріальне й моральне задоволення, мати шанси для професійного й кар’єрного росту, словом, знайти справу свого життя – нелегко...
дізнатися більше >>>

Архів новин кафедри ХТВМС

 • Співробітництво ШІ СумДУ та ПАТ Південний Гірничо-збагачувальний комбінат ... >>>
 • Виїзне заняття >>>
 • Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з напряму «Хімічні технології» >>>
 • С Новым Годом и Рождеством ! >>>
 • Поздравляем с Днем работника образования! >>>
 • Аспіранти кафедри ХТВМС – учасники XІІ Всеукраїнської конференції у м. Дніпропетровську ... >>>
 • Науково-практичний семінар «Сучасні проблеми хімічної технології» - 2014 >>>
 • Вийшла в світ ще одна монографія кафедри ХТВМС... >>>
 • Вітаємо Онду Віту Іванівну з успішним захистом дисертації ! ... >>>
 • Науково-технічна діяльність кафедр ХТВМС та ПОХВ >>>
 • Аспіранти кафедри ХТВМС – учасники IV науково-технічної конференції в м.Києві >>>
 • Зустріч з учнями ліцею >>>
 • Студенти інституту на Міжнародному форумі >>>
 • Нова монографія кафедри ХТВМС >>>
 • Науково-практичний семінар «Сучасні проблеми хімічної технології» >>>
 • Родной Шосткинский институт... >>>
 •  

   

  КАФЕДРА ХІМІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК

  Рік створення кафедри ХТВМС - 2006. Це випускаюча кафедра, що готує бакалаврів за спеціальністю «Хімічна технологія та інженерія» та магістрів з цієї спеціальності за спеціалізаціями «Хімічна технологія високомолекулярних сполук», «Процеси та обладнання хімічних виробництв». Магістри мають кваліфікацію інженера-технолога або інженера-механіка.

  Протягом навчання студенти отримують знання з провідних дисциплін, що обов’язково стануть добрим підґрунтям майбутньої професії. Кафедра забезпечує викладання таких дисциплін:

  Кафедра ХТВМС укомплектована висококваліфікованими спеціалістами та викладачами, що зарекомендували себе в науковій діяльності. До навчального процесу залучаються провідні спеціалісти, які працюють на підприємствах та в науково-дослідних інститутах міста.

  Викладачі сприяють професійному розвитку студентів, розширенню їх знань, формуванню умінь та навиків, активному якісному становленню особистості, творчому самовираженню в майбутній професії.
  Для студентів викладачами кафедри розроблені методичні вказівки, які допомагають студентам виконувати контрольні роботи, писати курсові та дипломні проекти, працювати над науковими дослідженнями.

   

  Студенти та аспіранти кафедри беруть активну участь у науковій діяльності, виступають з доповідями на конференціях міжнародного рівня. Щорічно на кафедрі проводиться науковий семінар «Сучасні проблеми хімічної технології», де студенти доповідають про свої досягнення в науці.

  Сфера професійної діяльності випускників кафедри – це розробка, проектування, наладка, експлуатація та вдосконалення технологій отримання та застосування піротехнічних композицій, полімерних матеріалів, інших хімічних речовин та виробів. Студенти отримують класичну хімічну освіту і можуть працювати в дослідних лабораторіях, у проектно-конструкторських відділах, на підприємствах, де технологічні процеси пов’язані не тільки з виготовленням та використанням піротехнічних систем, а й на інших підприємствах хімічної та харчовоїпромисловості, сумісних з ними галузях, а також проявити себе у власному бізнесі цього ж спрямування.

   

  Особливо актуальною є підготовка спеціалістів з технології нових видів альтернативного палива. Таку спеціалізацію в Україні має лише ШІ Сум ДУ.

  Один з напрямів роботи випускників кафедри ХТВМС – це полімерні матеріали, які знаходять широке застосування в клеях, лакофарбових матеріалах, виробах з плівки, конструкційних матеріалах, а також у військовій техніці (зброї, куленепробивних жилетах, засобах захисту від випромінювання, броні для танків) та ракетобудуванні.

  Випускники кафедри мають широкі можливості для працевлаштування в гірничій промисловості та на будівництві .

  Кафедра має хорошу навчально-наукову матеріальну базу. У лабораторіях, укомплектованих новим обладнанням, проводяться лабораторні роботи та наукові дослідження.

  Фундаментальність підготовки, уміння шукати й знаходити оригінальні проектні рішення, грунтовна комп’ютерна підготовка – саме це вирізняє випускників кафедри ХТВМС.

  Секція «Процеси та обладнання хімічних виробництв» кафедри ХТВМС

  Випускники секції «Процеси та обладнання хімічних виробництв» кафедри ХТВМС отримують спеціальність інженера-механіка, яка є універсальною і знаходить застосування в різних галузях народного господарства. Кафедра провадить навчання за багаторівневою системою вищої освіти, випускаючи бакалаврів, спеціалістів та магістрів.
  Сфера діяльності інженерів-механіків хімічної промисловості - це нафто- і газопереробні підприємства, підприємства легкої і харчової промисловості, науково-дослідні інститути і конструкторські бюро. Рівень підготовки випускників кафедри, знання, отримані ними в галузі матеріалознавства, опору матеріалів, механіки, теорії механізмів і машин, хімії та хімічного обладнання, дозволяють працювати не тільки в промисловості, але й успішно займатися розробками нового устаткування, нових технологічних процесів, виробництв.
  Випускники Шосткинського інституту Сумського державного університету нині працюють на заводах м. Шостки, Сум, Чернігівської, Дніпропетровської, Луганської та Сумської областей; займаються дослідженнями і розробками в науково-дослідних інститутах багатьох міст України.
  Студенти і викладачі секції «Процеси та обладнання хімічних виробництв» кафедри ХТВМС проводять також науково-дослідну роботу. Зокрема, займаються дослідженням, розробкою та впровадженням високоефективних апаратів та устаткувань хіміко-технологічних процесів хімічної промисловості. Завдяки виконанню кафедрою договірних замовлень підприємств, що співпрацюють з Шосткинським інститутом СумДУ, удосконалюється їхнє технологічне обладнання та модернізуються процеси виробництва. Інтенсивно розвивається лабораторна база кафедри, здійснюється робота з впровадження в навчальний процес сучасних засобів обчислювальної техніки, розширення форм її використання, розробки на цій базі нових технологій навчання.
  Студенти виступають на наукових конференціях молодих вчених та аспірантів СумДУ, беруть активну участь у щорічних науково-практичних семінарах, міжвузівських студентських олімпіадах. Студенти і викладачі друкують свої статті і тези доповідей у наукових журналах ВАК України.
  Викладачі кафедри забезпечують якісну підготовку фахівців, що позитивно впливає на конкурентоспроможність випускників Шосткинського інституту на ринку праці. Тому немає сумніву, що наші студенти займуть гідні місця у вітчизняній промисловості, науці і техніці.
  Шановні випускники шкіл, училищ, коледжів! Кафедра ХТВМС запрошує вас на навчання до Шосткинського інституту СумДУ за спеціалізацією «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будматеріалів».

  Секція ПОХВ пропонує методичні матеріали >>>

  Хочешь стать мастеровым? >>>


   

   

     

   

  Професорсько-викладацький склад кафедри:

  Лукашов Володимир Костянтинович – завідувач кафедри ХТВМС,професор, доктор технічних наук

  Буллер Михайло Фридрихович – професор, доктор технічних наук

  Тимофіїв Сергій Владиславович – старший викладач, кандидат хімічних наук

  Шевцова Тетяна Миколаївна – викладач, кандидат технічних наук

  Онда Віта Іванівна – викладач, кандидат технічних наук

  Єфименко Анна Олександрівна – викладач, кандидат технічних наук

  Романько Сергій Миколайович – завідувач лабораторії

  Коршок Тетяна Ігорівна – фахівець

   

  Секція «Процеси та обладнання хімічних виробництв» кафедри ХТВМС:

   

  • Банишевський Віктор Васильович – доцент кафедри , кандидат технічних наук

  • Проценко Олександр Миколайович – доцент кафедри, кандидат технічних наук

  • Закусило Роман Васильович - доцент кафедри,кандидат технічних наук

  • Купріянова Євгенія Віталіївна – лаборант кафедри

  • Шкурко Олена Володимирівна – фахівець кафедри

  • Тімошик Ірина Анатоліївна –лаборант кафедри

   

  У німецькому видавництві LAP LAMBERT Academic Publishing опубліковано монографію «Гранулювання і насичення нітратів целюлози. Фізико-хімічні та технологічні закономірності». ЇЇ автори - професор, завідувач кафедри ХТВМС, доктор технічних наук Лукашов Володимир Костянтинович, , кандидат технічних наук, викладач Старикова Тетяна Миколаївна, фахівець кафедри Онда Віта Іванівна...

  Дізнатися більше >>>

   

   

   

   

   

   


  © Розробка та Web - дизайн ШІ СумДУ.
  При повному або частковому використанні (копіюванні) матеріалів посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на
  http://shinst.sumdu.edu.ua обов'язкове.

  Головна Новини Студенти Курси Контакти